Wyzwolenie – daj sobie do tego prawo!

„Jednostka zawsze musiała walczyć, aby nie zostać przytłoczona przez plemię. Jeśli tego spróbujesz, będziesz często samotny, a czasem przestraszony. Ale żadna cena nie jest zbyt wysoka, by zapłacić za przywilej posiadania siebie ”. – Fryderyk Nietzsche

Uwierz w siebie – jesteś wyjątkowym człowiekiem. Nie daj sobie wmówić, że jest inaczej. Społeczeństwo, znajomi, rodzina – nikt nie zna Ciebie tak dobrze jak Ty sam. Ty czy ja, każdy z nas posiada ogromny potencjał, hamowany przez otoczenie od najmłodszych lat.

Daj sobie prawo iść przez życie takim jakim jesteś, pokaż światu swoje talenty, masz je. Nie daj ich w sobie stłumić przez strach przed krytyką, przez strach przed odrzuceniem, przez strach przed byciem niezrozumianym i samotnym. 

Wiele ludzi przez całe życie boi się pokazać światu swoją wrażliwość, odmienność, wyjątkowość, a to powoduje wieczny smutek i frustrację. Kiedy uwolnisz swój potencjał pomimo przeciwności, pomimo wrogości innych, odkryjesz czym jest prawdziwe szczęście, prawdziwe życie i spełnienie.

Realizuj swoje pasje nie zważając na ograniczenia!

Pokochaj siebie, zaakceptuj siebie i walcz o tę cudowną istotę, którą jesteś.  Ta droga nie jest łatwa. Jest okupiona wyrzeczeniami, przeciwnościami, krytyką ludzi, którzy sami nie mają odwagi. Nie trać ani minuty swojego życia na chowanie się w cieniu swoich obaw. Bądź szczery ze sobą – nie dostosowuj się do innych. 

Zauważysz, że po czasie ludzie wokół Ciebie zmienią się w takich, którzy w Ciebie wierzą. Okoliczności zmienią się na te sprzyjające. Życie zmieni się na przyjazne, jeżeli zaczniesz żyć w zgodzie ze sobą. 

Wytrwaj w byciu sobą. Pamiętaj – bądź swoim najlepszym przyjacielem – nie krytykiem.

Rozwiń skrzydła i leć!

Te posty też mogą Cie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *