10 sposobów, aby zmienić swoje życie na lepsze!

Przestań przejmować się opinią innych ludzi

Zawsze wiernie będę powtarzać, że nie należy przejmować się opinią innych, ponieważ sama długo do tego dochodziłam. Nie warto marnować swojego szczęścia przez strach przed krytyką innych ludzi, z resztą w 90% niesłuszną i krzywdzącą. Nikt nie przeżyje życia za Ciebie i nikt nie spełni Twoich marzeń za Ciebie. Na początku nie jest to łatwe, ale naprawdę uwierz mi życie jest cudowne, kiedy opinie innych nie są tym czym się kierujesz w swoim życiu.

Postępuj w zgodzie ze sobą, naucz się asertywności

Czy nie jest czasem tak, że złościsz się na siebie, bo zgadzasz się na rzeczy których nie chcesz? Masz prawo odmawiać, to Twoje święte prawo. Wybieraj to co chcesz, nie zmuszaj się do tego czego nie chcesz. Czasem tak proste sprawy wymagają przypomnienia 😉

Medytuj

            Medytacja pomoże Ci przerwać natłok myśli, uspokoi Cię i zrelaksuje. Poprawisz swoją koncentrację, osiągniesz wewnętrzny spokój. Łatwiej będzie podejmować Ci różne decyzje. Wystarczy 5 minut dziennie! Spróbuj, efekty Cię zadziwią!

Wysypiaj się

Tak podstawowa rzecz, do której nie przywiązujemy często wagi – jest to konieczność, aby poprawić wiele aspektów życia. Wyspany człowiek jest wypoczęty, lepiej wpływa to na jego ogólne samopoczucie, emocje co za tym idzie zwiększamy swoją efektywność. Dzięki lepszemu samopoczuciu, poprawiają się również nasze relacje z innymi ludźmi. Co najważniejsze, dobry sen wpływa również na nasze zdrowie. Śpij minimum 7h.

Uporządkuj swoją przestrzeń

           Kolejna podstawa. Do dobrego funkcjonowania potrzebujemy harmonii. Jak ją osiągnąć? Właśnie poprzez porządek w swoim otoczeniu. Wiele osób będzie się tłumaczyć, że panuje nad chaosem. Otóż chaos z definicji jest nie do ogarnięcia 😉 Sama przez to przechodziłam i na swoim przykładzie mogę stwierdzić, że uporządkowane otoczenie naprawdę wpływa na jakość życia. Po pierwsze – oszczędność czasu. Po drugie nasz umysł odpoczywa i czuje się bardziej zrelaksowany w uporządkowanym otoczeniu.

Zacznij się zdrowo odżywiać

            To jest chyba najbardziej oczywiste. Nie bez powodu mówi się jesteś tym co jesz. Świadomy i zdrowy sposób żywienia to absolutna podstawa do tego, aby czuć się lepiej. Przecież każdy z nas chce być zdrowy i mieć mnóstwo energii aby móc w pełni korzystać z życia. To właśnie możemy osiągnąć dzięki dobremu sposobowi żywienia.

Zacznij się ruszać

             Każdy ruch, nawet w formie codziennego spaceru jest wskazany. Nie dość, że pobudzamy krążenie, dotleniamy nasze ciało to utrzymujemy się przez cały czas w dobrej formie. Wpływa to nie tylko dobrze na nasze ciało, ale również na ogólny stan psychiczny.

Stawiaj sobie cele

Życie bez celu – to nie jest dobre życie. Aby spełnić chociaż jedno ze swoich marzeń, należy zacząć od postawienia sobie celu. Najlepszym rozwiązaniem jest stawianie celów na danym etapie realizacji. Czyli mamy – cel główny np. chcemy schudnąć. Przed nim stawimy kilka różnych np. cel 1 – chodzimy codziennie na spacer regularnie przez okres dany okres czasu(musi nam to wejść w nawyk). Kiedy uda nam się zrealizować to założenie, dodajemy kolejny cel np. – eliminujemy jakiś produkt z diety dla uproszczenia np., cukier itd. Dzieląc sobie główny cel na pomniejsze łatwiej nam osiągnąć docelowy efekt. Za każdym razem kiedy uda nam się zrealizować pomniejsze założenie, zbliżanie się do upragnionego celu jest bardziej namacalne.

Otaczaj się dobrymi ludźmi, odpuść toksyczne relacje

Kiedy przebywasz z osobami, które ciągną Cię w dół, ciągle narzekają, mają złe nawyki. – idziesz równo z nimi. Dostosowujesz się do nich. Ogólnie rzecz ujmując, mają na Ciebie destrukcyjne działanie. Odcinaj się jak najszybciej od takich osób dla swojego dobra. Zmiana osób w Twoim otoczeniu to nie koniec świata, a poprawa Twojego życia stanie się szybko zauważalna.

Bądź dobry dla innych

To ile dobra dasz z siebie, wróci do Ciebie po 1000 kroć. Nie oceniaj, staraj się rozumieć, a jeżeli nie potrafisz zrozumieć, po prostu się tym nie zajmuj. Nie sprawiaj przykrości innym. Ja kieruję się zasadą: bądź dla innych taki, jaki chciałbyś, żeby inni byli dla Ciebie. Świat wokół Ciebie szybko nabierze więcej  życzliwości.

Jeżeli uda wprowadzić Ci się tych 10 zasad do Twojego życia, gwarantuję Ci, że zaczniesz żyć tak dobrze jak nigdy wcześniej. 

Te posty też mogą Cie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *