5 najważniejszych korzyści jakie daje codzienna medytacja!

Medytacja jest świetnym narzędziem do polepszenia jakości życia. Niestety głównie kojarzymy ją jako część religii lub ezoteryzmu. Medytacji możemy używać nie tylko do osiągania innych stanów świadomości, ale jako konkretne narzędzie do autoterapii. Naukowcy od lat badają wpływ medytacji na ludzki organizm, a wyniki są zaskakujące. Trudno więc nie skorzystać z tak banalnej metody. Medytacja bowiem jest genialnym w swojej prostocie ćwiczeniem umysłu, narzędziem do redukcji codziennego stresu czy też poprawy swojej samooceny.

1 – Redukcja stresu

Ćwiczenie medytacji jest naukowo udowodnioną przyczyną redukcji stresu. Uspokojenie myśli poprzez wyciszenie stosuje się coraz częściej w gabinetach terapeutycznych. Poprzez wyciszenie regulujemy ciśnienie krwi, uspokajamy oddech. Człowiek, który medytuje regularnie jest bardziej odporny na czynniki zewnętrzne wywołujące stres.

2 – Lepsza praca mózgu

Naukowcy udowodnili, że u osób medytujących regularnie mózg pracuje o wiele bardziej wydajnie, niż u osób, które nie mają styczności z medytacją. Ma to związek ze wzrostem aktywności fal alfa. Człowiek pobudza pracę mózgu i dzięki temu staje się bardziej kreatywny.

3 – Zwiększona odporność

Medytacja sprawia, że obniżamy poziom hormonów stresu, a podwyższamy poziom serotoniny w naszym organizmie. Jeżeli ciało przestaje się stresować, tym samym jego praca jest bardziej efektywna i poprawiają się nasze zdolności immunologiczne.

4 – Poprawa jakości snu

Z przeprowadzanych badań nad wpływem medytacji na ludzki organizm wynika, że regularna medytacja skraca czas zasypiania o ponad połowę. Ludzie, którzy cierpią na bezsenność za pomocą tego prostego ćwiczenia mogą cieszyć się na nowo świetną jakością snu. Sen jest głębszy, przez co ciało lepiej zregenerowane.

5 -Większa wydajność w ciągu dnia

Ogrom wpływu medytacji na nasze samopoczucie i zdrowie jest tak ogromny, że wszystkie czynniki mają wpływ również na naszą efektywność. Mniej zestresowani, lepiej zregenerowani jesteśmy w stanie przeznaczyć na obowiązki dnia codziennego. Poprawa kondycji mózgu sprawia, że łatwiej jest nam się koncentrować na poszczególnych zadaniach, co z kolei sprawia, że oszczędzamy wiele czasu i energii. Dzięki temu jesteśmy o wiele bardziej produktywni.

Te posty też mogą Cie zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *